Суд је 31. марта примио одговор Србије на претходно постављена питања и сада тражи од НВО да до 8. априла доставе своје коментаре на тај одговор. Истовремено, Србија треба да достави своје коментаре на поднесак НВО који се односи на здравствено стање подносилаца захтева.
Организације цивилног друштва, укључујући Иницијативу за економска и социјална права А11, ФемПлатз, Београдски центар за људска права, Комитет правника за људска права (ЈУКОМ), Црту и Грађанске иницијативе, саопштиле су да ће наставити да помажу грађанима у утврђивању истине о догађајима од 15. марта, штитећи њихова права и интересе пред међународним и домаћим телима. Нове информације ће бити објављене након 8. априла, након што поднесу коментаре на одговор државе.
ЕСЉП је 24. марта затражио од Србије да се изјасни о томе да ли су на протесту коришћена недозвољена средства против демонстраната, који је правни основ за наводну употребу таквих средстава и које су мере заштите од арбитрарне употребе таквих средстава.
Професор међународног права на Универзитету у Редингу, Марко Милановић, истакао је да је овај случај јединствен у пракси ЕСЉП, јер је ретка ситуација да држава употреби непознато оружје против мирно окупљених грађана, потом негира да је до тога дошло, а затим спроводи истрагу с унапред познатим исходом.
Извор: Србин инфо, БЕТА